Talwiajoissa käyty, ja laitteet rokkas niinkuin pitkin. Tiataa olla jollainlailla säädöissäkin, kun koko 539km:n reissu heitettiin yhdellä tankillisella, en ole vielä tehnyt jälkitankkausta, niin tarkkaa kulutuslukemaa ei ole, mutta tuosta voi jo päätellä, että hyvin lähellä kymppiä liikutaan. Ja ei mitenkään säästelty bensaa, matkanopeus oli satasen paikkeilla, ja liipissä mentiin aina kun mahdollista

Ja ylivaihdetta kun ei ole, niin kierrokset matka-ajossa oli ainakin korvakuulolla melkoisen kovat

Tänään aloin sitten vaihtamaan mittaristoa, vanha tuli pois pienellä suostuttelulla, mutta uutta ei meinannut saada mitenkään mahtumaan etukautta takaisin. Hetken pähkittyäni irroitin nopeusmittarin, ja siitä tulikin tarvittava lisätila. GT:tä pukkaa pala kerrallaan!

(kierroslukumittarin lasi ei ole halki, joku ihme viiru tuli kuvaan)
Viimeaikoina on tullut hankittua myös kaikenlaista, miljoonasarjan lohko, kairattu isoventtiilikansi, GT:n pystykaasarisetin imusarja, kaasari ja ilmanputsari, esitettä, GT KIT-tarraa yms!