Jaa niin joo... Tästä varustelukierteestä...
Viimeksi kun liemiä tilailin, niin totta kai kahvin ystävänä tilasin myös kahvinmakuista litkua. Eihän se raaka kahvinmaku kuitenkaan niin herkkua ole, joten sotkinpa sitä ensin muihin ostoksiini ja totesin jotta eihän tuolla saa kuin helvetin pahan käryn aikaseks jos erehtyy lorauttamaan seokseen tipankaan enemmän kuin suunnilleen 2-5%.

Vaan annappas olla kun ostin kaverilta iChybridin. Jopas löytyi tuollekin liemelle käyttö. Ensin en uskaltanut kuin muutaman tipan pudotella atomisaattoriin, enkä toisellakaan kertaa vielä sen enempää. Vaan sittenpä työnsin jo tankin täyteen ja totesin jotta jos ei Volcanon "Kona Coffee"-liemi tahi iChybrid muuten toimikkaan, niin yhdessä noista varsin kiva huuru irtoaa.

Että ostin sitten 50€ mekaanisen hybridin jotta saan tuon 10€ liemipullon höyryteltyä.

Tosin ei niin paljoa huonoa, etteikö jotain hyvääkin. Alkaa taas iteljoonia odotellessa käymään liemet vähiin, niin onpahan jotain höyryteltävää. On se minusta melkomoinen ihme & kumma kun Royal Mail toimittelee paketin sumujen saarelta Itellan toimialueelle kahdessa vuorokaudessa, niin eikös tämä paikallinen palveleva(?) valtionyrityksemme pihtailekkin sitä sitten viimeisellä (vähän yli) kivenheiton matkalla viikon verran.

Pitäisköhän alkaa katella olisko helpompi, nopeampi ja halvempi loikata jonkun halpalentoyhtiön kyytiin ja käydä hakemassa nesteet suoraan kaupasta joka kunnollisia myy?
