Ilmahan itse asiassa lisääntyy imusarjassa jarrua pumppaamalla

.
Nää käy startin jälkeen tyhjää aivan holtittoman sakeella tosi kauan, se on omituisuus eikä sitä ole mahdollista korjata sillä "perus" kylmärikastuksella, ei ole siitä kiinni. Siellä on joku muu kartta, joka ajaa tyyliin puoli minuuttia aivan käsittämättömät määrät keittoa lisää ja laihentaa tasaisesti poispäin, tämä on eri asia kuin se yksinkertainen warmup enrichment asia. Nimittäin käynnistyslämpötila vaikuttaa tilanteeseen esim koneen lämpöjen ollessa +40 korvilla. Jos starttaat +20 niin 40c korvilla kone käy vielä aivan jäätävän sakeella, mutta jos starttaat nollasta niin +40 mennessä rikastusmäärä on jo rauhoittunut. Kannattaa myös huomata, että se on absoluuttiarvoinen lisäys (tai jotenkin kääntäen verrannollinen kuormaan ainakin), sillä vähänkin kuormaa niin seos laihenee reilusti.
Toi rikastusmäärä rauhottuu reilusti kun lähtee vaan ajamaan, tyhjäkäynnillä laitteet saa käydä varmaan 5 min ennenkon nousee lambdasäädölle, mutta esim mun auto nousee ajossa lambdasäädölle sillai että käymään, vyö kiinni, ruudusta poies, 50m parkiksen poikki kruisinkia, 50m tienpätkä ja "valtaväylälle" niin sinne kiihyttäessä kakkosella hamuaa jo lambda 1 kohti ja kolmosella ehtii tarttua säädölle.
Jos jarrut oikeesti ei laahaa, pakovuotoja ei ole niin haisis sytkäongelmalta tai joltain perustavammalta mekaaniselta jutulta. Mun b234 joka on ahdettu jonkinverran vakiota 204turbon ahdinta isommalla hyrrällä vie alle 13L/100km viinaa 1/3 sekalaista pyörittelyä, 1/3 säätöajelua ja 1/3 maantietä ajellen. Bensaa vei yli puolet säätöajoa ajaen 12 ja hilut, sisältäen n+monta täyskaasuvetoa.