Meinasin vaan kun olen käyttäny maalattavana vanteita niin tulee pirun appelsiini pintaa että ei kehtaa kun ehkä talvi vanteiksi laittaa.
Jos oikein läheltä haluat vanteita katsella, niin ajele talvirengaskeleillä tiistai tai torstai iltana riihimäen hamkin ohi ja käy pihalla katsomassa, kun olen koulussa

Tosiaan noissa omissa maalatuissa oli parissa pinta rypyssä, kuin 90-vuotiaan mummelin naama

Suostuivat onneksi maalaan uudestaan, kun itsekkin totesivat pinnan olevan itkettävän ja naurettavan rajamaastossa

Pistän pintakuvaa, kun saan vanteet taas kotiin. Onko kenelläkään hyvää arvausta tai tietoa mistä johtuu, kun volvo tehnyt nyt kaksi kertaa kylmällä ja haalealla moottorilla käynnistettäessä sen että startti pyörittää moottoria iloisesti, mutta ei oikein lähde. 3-4starttauksen jälkeen rävähtää käyntiin ja käy täysin normaalisti ilman röpötystä tai muita sivuääniä

ja tosiaan kuukauden aikana kaksi kertaa tehnyt tuon... muut käynnistykset sujuneet täysin ongelmitta oli kone sitten kylmä taikka kuuma.