Morjes.
Hötsi Oulussa, Ouluhallissa 9-10.9.2017
http://www.teamrwd.com/Yhdistys hakee tapahtumaan sitoutunutta messuporukkaa huolehtimaan messuosaston rakentamisesta perjantaina 8.9. ja purkamisesta 10.9.2017. HUOM! Talkooväkeen ilmoittautuminen tarkoittaa, että pystyt osallistumaan sekä VRCF messuosaston kasaukseen että purkuun ja/tai työskentelemään messuosastolla koko viikonlopun. Messuosaston kasaamista varten paikalle toimitetaan yhdistyksen messumatot, valot, teltta, pöydät ja tuolit sekä mahdollinen muu tarpeisto.
Lisäksi osastolle tarvitaan vastuullinen henkilö vastaamaan yhdistyksen tuotemyynnistä ja tilittämään rahat tapahtuman jälkeen yhdistyksen pankkitilille. Paikalle toimitetaan inventoitu määrä clubituotteita myytäväksi.
Sikäli mikäli saadaan talkooporukka kasaan, tarvitaan viikonlopun ajaksi näytille 3-4 autoa sekä vähintään 1 vara-auto. Ilmoittautuneiden ja valituksi tulleiden autojen tulee olla valmiina aivan viimeistään viikko ennen tapahtumaa. Tiukasta aikataulusta johtuen autoja voi tarjota näytille jo nyt. Autot näytille valitsee messuisäntä.
Perinteiseen tapaan VRCF varaa hotellihuoneet autonsa paikalle tuoneille, jos tarpeellista. Muita matka- ym. kuluja yhdistys ei ota kontolleen.
Innostuneet talkoolaiset ilmiantakoot itsensä tähän topiciin tai yksityisviestillä nimimerkille vee40td (ASAP). Autan myös mielelläni, jos mieleesi heräsi jotakin muuta kysyttävää messuista.

Se, että mahdummeko näyttelyyn ilmoitetaan viimeistään 13.8, siihen mennessä pitäisi olla porukka kasassa ja tarpeellinen määrä autoja tarjolla joten ilmoittakaa mahdollisimman pian!
