Muistelen että resetointi oli boxin takana pieni nappi reiässä ainakin minulla, muovikotelo, ilmeisesti II-versio.
Tuo kaksi käynnistysyritystä ei kuulosta minusta välttämättä mitenkään oudolta, parempi kaksi lyhyttä kun yksi pitkä. Etanolin kanssa ei saa sahata pakkasellakaan pitkään. Startataan mieluummin useita lyhyitä peräkkäin, muuten etanolia joutuu turhaan öljyn joukkoon.
Omassa -98 V70R ei ollut kesäkeleillä mitään ongelmaa, käynnistyi paremmin kun bensalla.
Lämpöanturi oli TEIPATTU alumiiniteipillä venttiilikoppaan heti suutintukin taakse keskelle, sen alumiinisen suojan alle. Toimi siinä loistavasti, koneen lämpö oli todellinen.
Talvella en ajanut, lopetin marraskuussa kun pakkaset alkoivat. Vielä -10 C pakkasella käynnistyi ongelmitta viimestään toisella yrityksellä, pikkasen aikaa kun antoi käydä, niin veti täysin normaalisti. Käytin myös 5 - 10% bensaa joukossa ihan loppuaikana kunnes siirryin talveksi pelkkään 98E:n. Pieni määrä bensaa auttaa käynnistyksissä, ei mitään eroa bensa-autoon.
Kyllä tuo E85 on hieno polttoaine ja auto toimi sillä paremmin kun bensalla, vääntö kasvoii todella kivasti R:ssa. Harmi vaan kun nylyisessä T6:ssa ei voi oikein järkevästi käyttää etanolia, suuttimet pienet/pumppu. Lisäksi etanolin hinta on täysin kannattamaton nykyään, 98:lla ajaa halvemmalla. Uusi boxikin maksaa jo sen 450e
