Keulan listat ovat tulossa, konepellin lista on tallessa ja lokasuojien listoja ei ollut ostaessa ja ne puuttuvat vielä. Paljon osia olen ostanut pirkanmaan v-palvelulta ja sieltä nuo lokasuojan keulalistat ovat tulossa kun lumet sulaa ja pääsee irroittamaan ne toisesta autosta, uusia ei ilmeisesti ollut kuin toiselle puolen.
Ylivaihteesta täytyy kysyä kumman tyyppinen on. Luultavasti myyjä tietää kun on sama herra keneltä tämän autonkin ostin

kardaani varmaan olisi järkevä tehdä 244 kardaanista lyhentämällä. Siinä alunperin m45 ja ohut kardaani ilman niitä rättiniveliä kun on vuosimallia 77 ja muutenkin se kardaani jäis ylimääräiseksi kun siihen autoon ei paljon alkuperäistä tule jäämään mutta siitä lisää sitten joskus eri topicissa.
Tällä hetkellä kesärajoituksilla maantieajot täytyy kulkea peltorit päässä. Alkuperäiset äänieristeet poistin ja laitoin uudet lähes samannäköiset samoihin paikkoihin ja tulipeltiin laitoin hytin puolelle vähän enemmän mutta moottorin ääni silti on suuri kun kierrokset nousee. Toki kyseessä on 48 vuotta vanha auto ja ajan sillä joka tapauksessa, mutta olisi se tietysti kiva jos ne kuulosuojaimet saisi pudotettua auton varustelusta

Pääsylinterin jouduin vaihtamaan kun vanha vuoti ja eiköhän se tietysti ollut juuri se mikälie wagner lockhead usa malli mihin ei uusia korjaussarjoja saa mistään. Sovitin oman 244 pääsylinteriä ja sehän sopi suoraan mutta eiköhän sekin vuotanut ja katsastukseen oli enää muutama päivä niin päädyin ostamaan uuden 240 sylinterin.