Niin, onko kukaan kokeillut tuota Kl Racinging valettua imusarjaa?
En haluaisi hukata kaikkea kannen virtausta vakiolla f-mallin imarilla, joka näyttää ainakin suuttimien kohdalta hyvin ahtaalle.
Kl-racingin halvempi sarja ei tule kysymykseen, kuullut ihan liikaa halkeamisia yms, eikä se kovin hyvin 240:seen sovikaan, joten ainoat vaihtoehdot on joko custom-imari tai tuo kalliimpi valusarja, joka ainakin specsien mukaan näyttäisi hyvältä: plenumin tilavuus 4.5litraa ja runnerit on kartiokkaat jotka kapenee plenumin puolelta 59mm:stä kannen puolelle vakioon kanavakokoon. 80mm läppää ajattelin käyttää.
Tiedän että pääsen tavoitteeseeni f-imusarjallakin, mutta haluaisin päästä tavoitteeseeni mahdollisimman vähillä paineilla, mikä edellyttää hyvää virtausta niin kannelta, pakosarjalta kuin imusarjalta ja välijäähyltäkin.
Ja onhan tuo nyt komean näköinenkin...
