Jees poks päivitetään tätäkin kun talvi väistyy tieltä.

Talvella autolle ei tapahtunu oikeestaan mitään. Toimi varmasti ja kulki niinkuin pitikin ja loppu ihme sivuäänetkin mitä valittelin tuossa aikasemmin. Oli kyllä todella mukava peli ajella talvella ja on ensinmäinen neliveto jonka olen omistanut. Ensi talvella vielä uudet nastat alle niin varmasti vielä mukavempi.

Mutta nyt kevät tekee tuloaan ja pystyy taas omalla autopaikalla tehdä jotain muutakin kuin hyppiä kuralammikkojen yli. Ahtopainemittari on löytänyt paikkansa ja Yatouri myös.
Kesärenkaatkin vaihtui nätisti sateessa alle. Nankang NS 2 kumeilla 224/45/17 ja vanteinna toimii Barzetta baviera blackit.
Vielä olisi listaa mitä tehä lähinnä huoltoa.
- Jakopää
- Bensapumppu
- Selvittää syy miksi saa liikaa bensaa
- Kilventaustan uusiksi maalaaminen
- Putkenpäitten vaihto mallia à la biltema
-Konepellin toisen lukon vaihto/selvittää miksi jumissa
- Käsijarru toimimaan niin saisi viedä leimalle heti
- Tupakkamuovit ehkä
Ehdotuksia otetaan vastaan tuon bensan liiallisen saamisen syyksi. Termostaatti menee vaihtoo tässä lähiaikoina koska lämmöt heittelee vähäsen, ei kuumene liikaa mut viileällä käy.
Auto antaa vikakoodiksi vieläkin " manufactor circuit " P1132 onko sillä sitten jotain tekemistä.
Noh jos sais tämän kuun lopussa työttömyyden katkaistua niin helpottaisi kummasti... Mutta seuraavaksi läjäpäin kuvia.








