Uudet kumit laitettu, investoin myös uusiin sisäkumeihin ja vannenauhoihin. Ostin vähän sujuvammalla pintakuviolla olevat kun käytännössä kaikki ajo on asvaltilla/hyväkuntoisilla sorateillä, jotkut tommoset Continentalin yleisrenkaat. Vanhat oli ikäänkuin maastokumit yhtenäisellä keskiharjanteella, mielenkiintoista nähdä huomaako ajossa mitään eroa vierintävastuksen kanssa.
Samalla tuli testattua miten hätävaraksi ostetut lyhyet muoviset rengasraudat toimivat, kyllähän ne toimi. Noissa on sisällä metallivahvike niin eivät ainakaan käsivoimin / normaalien kumien kanssa pelatessa tuntuneet mitenkään rimpuloilta.
Se mainittu toinen juomapullokin eksyi ostoskoriin. Kunhan sen ensin löysi Tokmannin välillä ihmeellisistä hyllytyksistä. Juomapullot on samassa hyllyssä kylmägeelien yms zydeeminen kanssa.

No, ehkä jollain logiikalla ok vaikka ne telineet taas on fillarointiosastolla.
Ajelin eilen tuosta naapurin hevosradan ja metsän kautta että sain sen 15km täyteen kyseiselle pyrähdykselle, se vaan että metsää on harvennettu ja siellä on aikalailla vielä risua sekä rankaa metsäkoneen urien lisäksi. Aikamoista ähellystä kun en ole mikään offroad-hirmu... Tulin sit metsästä tohon meidän tontin nurkalle josta suora näkymä naapuriin, tottakai siinä semmoset tyylikkäät spagaatti-melkein lipat ja luonnollisesti naapurin nuoret miehet on pihalla kattelemassa.

Kurvasin siitä jutulle, olivatkin ihmetelleet että mitäköhän toi naapurin äijä taas on keksinyt.