
Pikkusen laajenee ruoste korjaukset, kuskin jalkatila uusiksi, takatilan lattiaan muutama paikka, a-ja b-pilaria pitää parsia

hantin puolelle riittää etulokasuoja ja takalokasuojaan pikku paikkaus. Hantin puolen helman teen todennäköisesti ens talvena. Takapuskuri piti ottaa pois että sai kynnyksestä pikku reijän korjata ja maalata.
No samalla sitten hiekalla pölhäytin sen puskurin puhtaaksi niin on työmiehelle ens viikolla tekemistä.


Kattoräkki on maalattu ja nostettu katolle. Vielä pitäis takapäähän vetää johdot ja kaikki kytkennät tehdä. Vinssin käyttö kapulan johdon vetasin paikalleen, vielä on paljon tehtävää mutta kyllä se pikku hiljaa edistyy, reilun kuukauden päästä on talviloma niin ehtii paremmin tekemään.