Aloin nyt kuitenkin tekemään muutoksia siihen paisuntasäiliösysteemiin ja sovitin sen ostaman korkin kauluksen paisariin.

Varmaan ihan toimiva, mutta käsittämätöntä miten pieni muutos saa asiat näyttämään tosi tyhmältä. En näköjään huomannut ottaa edes kuvaa, mutta nyt se paisari on hitusen korkeampi ja mittasuhteiltaan tosi typerän näköinen.
Syyläriin sitten vielä tavallinen korkki, niin systeemiä voisi testata.
Konehuoneessa touhutessani havaitsin myös yhden kriittisen vian ja ihan viime hetkellä. Nimittäin jarrunestesäiliöstä lähtevät letkut hikoilevat nestettä läpi oikein huolella ja oli hiuskarvan varassa, että nestettä olisi alkanut vuotaa maalipinnalle. Pitää hommata epdm-letkua tilalle ja samalla vaihdan tuon kirotun polyuretaaniletkun pois myös paisarin ja syylärin väliltä. Samaisen letkun kanssa oli murheita myös joskus Pyhimyksessä, kun yritin käyttää sitä bensaletkuna. Ei se taida soveltua muuta, kuin ilmalle.
