Elekma  Autoracing

850 umpion vuoto

  • 3 Vastauksia
  • 1187 Lukukerrat

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa miittu

  • De Luxe
  • *
  • Viestejä: 33
  • www.vrcf.fi
850 umpion vuoto
« : 05.12.2011, 18:21:08 »
  Mitä liimaa ja minne kannattaisi laittaa kun umpio sateen jäljiltä märkä ja jos sateella joutuu ajamaan niin tosi märkä sisältä. isoja pisaroita lasi täynnä. Sen verran jo ehtiny katselee et lasin tiiviste on ehjä mutta ehkä hieman löysäksi jää lasi kun klipsit paikallaan.
  Ja muutenkin ideoita hyviksi valoiksi otetaan vastaan.

Poissa Phav

  • Grand Luxe
  • **
  • Viestejä: 473
  • www.vrcf.fi
Vs: 850 umpion vuoto
« Vastaus #1 : 05.12.2011, 18:28:56 »
Liekkö sit ne kumitiivisteet kuoleutuneet, että vesi pääsee sisään. Mulla ois ylimääräset tiivisteet, jotka tuli uusien lasien mukana, ovat vaan 70:stä, eli ei tietoa käyvätkö. Ihan ovat kyllä metritavaraa.

Poissa jasse

  • De Luxe
  • *
  • Viestejä: 139
  • www.vrcf.fi
Vs: 850 umpion vuoto
« Vastaus #2 : 05.12.2011, 20:17:12 »
Kiristä niitä"klipsejä". väännät tiekemmiksi ja uudestaan paikalleen.Toki voit tiivisteenki kattoo,että ehjä ja jos ehjä,niin muuta vähä asentoa  :) Varmistaha vielä,ettei ole reikä lasissa  :pomo:

Poissa miittu

  • De Luxe
  • *
  • Viestejä: 33
  • www.vrcf.fi
Vs: 850 umpion vuoto
« Vastaus #3 : 06.12.2011, 18:23:20 »
Siis lasit on ollut parikin kertaa jo kädessä ja vuoto yhä jatkuu.  Ei taida olla alkuperäisille käyttökelpoisia vaihtoehtoja jos tavoitteena on valot joilla näkee ajaa pidempääkin pimeässä.

 

Proturbo  Autodiagnoosi