Jaahä? Selventäisitkö mitä tarkoitat tuolla piti ajaa uudet tiedot? Boksivian heitin ekana mutta miten se saatiin toimimaan? Eihän tuonne mitään tietoja ajella, vai? Irtolastuun kyllä.
En ehkä nyt vaan tuttuun tyyliini ymmärtänyt oikein tätä.... 
Vai meinaakko että piti vaan opettaa boksi kun kaikki on kunnossa? Eli kovaa ajoa vaan. 
Niin miten sen nyt selittäs, kun tämä auto ei ihan normi, on lisätty vähä heppoja ja silti eräs joka pelaa jettronikkien kanssa, on sieltä muutellu asetuksia (läppärillä) sopiviksi ja nyt laitettiin sellanen erillinen muisti sieltä jetronikista ettei sitä tarvi aina avata ja se lisäosa oli jostain syystä hukannu sisällön ,mutta kaikki oli ihan ok ja autokävi kun hän laittoi sinne uudelleen tiedot läppärillä,,
sitä tyhjenemis syytä ei tiedetä ,voi olla kuulemma että se tulee toistuun ja sitten on se lisälaite poistettava,,en ihan itekkään o selvillä näistä ,,mutta tänne päin se asia meni..
ja koska se oli nollannu ittensä ei pumppu eikä moni muukaan paikka saanu sähköö ja siinä syy kaikkeen ..
menin vaan heittämään hänelle, että en näe vikakoodejakaan kun sinne ei tu mittään valoja ,ja heti hän sanoi että miksen heti sanonu, et syy on sitten selvillä ja helppo hoitaa,,,että tämmöstä joskus..
pelottaa vaan että koska se taas nollaa ittensä kun noin hämärä laite,,tosin ostan huomenna uuden akun, se on menny sellaseksi et oltava latauksessa kokoajan muuten tyhjenee ihan itekseen ja mittasin että mikään ei syö akkua, mittari näytti ihan nollaa..et jos oli vaikka akun syy ,,

tosin siinä muistiosassa on kuulemma ihan oma sähkönsä että kaveri ei usko akusta johtuvan,,mutta aika näyttää...
