0
Äänestäjiä yhteensä: 22
0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.
Olen ostanut paikallisesta maalikaupasta aikaisemmin.Jos on hyllyssä, 13,50€/pullo. Jos pitää tehdä niin 27€/pullo Nyt pitäisi ostaa 3-4 purkkia, joten saisiko jostain halvemmalla?Ruiskua en omista ja en ole koskaan sellaista käyttänyt.
HMMM.Onhan Kokkolassa aika hyvä valikoima esim. minimanissa ja halpahallissa.Minimanissa on 10€/pullo.Miten tiedän niistä että sävy on juuri oikea?
Toivottavasti ymmärsin kysymykses oikein. Mutta kato volvosta värikoodi. Kaupassa pitäs olla kirja mistä löytyy numerojärjestyksessä värikoodit. Värikoodin kohdalta löytyy joku toinen koodi mikä lukee sitte hyllyssä oikeen värin kohdalla. Näin se ainaki mulla toimi, ja kaverilla samanlailla kun golfiaan maalas.
kolme
ja jos valkoseks meinasit maalata niin tuskin tulee värieroa.
Näin minäkin luulin!Ostin maskia varten maalia joka oli hieman eri sävyä. Nyt se on liian valkoinen Eli maalaan sen myöhemmin uudestaan.Värisävyn piti olla todella lähelle oikea (maaliliikkeen) mukaan. Eli sävyn pitää olla juuri oikea!
Päivitin etusivun "ostoslistaa" Nälkä kasvaa syödessä