No joo, kesäloma tuli ja meni.. Aikaiseksikin jotakin sain, mutta en niin paljon kun oli tarkoitus.. Tarkoituksena oli saada kaikki peltihommat tehtyä mutta kaikki levisi yhden pienen takapyörien aurauksen säätöhomman takia..
Ja niinhän siinä kävi että nyt siellä takapäässä on melkoisen paljon uutta osaa:
-Taka-akselin sisemmät ja ulommat helat
-Molemmille puolille taka-akseliin "laippa" johon tulee absin anturi ja napa kiinni
-Abs:n nopeusanturit
-Jarruletkut- ja putket
-Zimmermannin reikälevyt
-Ferodon palat
-Bilteman satulat
-Napa-laakeripaketti
-Käsijarrun hilppeet
-Melkein kaikki uudet pultit tilattu marmoritiskiltä
Hioin akselin ja muut hilut mahdollisimman puhtaaksi paskasta ja ruosteesta ja vetäisin siihen vasaralakan päälle.. Ja koska aurausta oli vieläkin aika hurjasti takafillareissa niin avarsin reikiä n.5mm että renkaita saisi vähän suorempaan.
Samalla tietysti kun auton alla oli tyhjää, hion ruosteet pois ja massasin pohjan kunnolla. En tosin vielä ihan koko pohjaa koska helmat on käymättä läpi.
Samaan konkurssiin tilasin jo valmiiksi etupäähän jarrusatulan siirtimet 302mm levyille ja uudet etutukivarret. Niin ja tulihan samalla hommattua nuo klokkerholmin tarvike etulokasuojat.











Tässä tuli kyllä tehtyä ensin ja ajateltua sitten

väri on kyllä komee, gulf blue




