tänään alotin hakemaan kaarille muotoja ja vähän jotain muuta mutta niistä ei nyt vielä mitään puhuta. käsitellään pelti työt ensin loppuun.
alempi hepattu pala on 7,5 cm leventävä ja ylempi tasan 5cm ja ylempi tasan 5 sen takia koska on samalla korkeudella kuin kaaren ylin kohta eli auto levenee takaata lain puitteissa auton nykyisestä leveimmästä kohdasta sen 5 cm puoli.



alinta kuvaa kannattaa klikata suuremmaksi että näkee kunnolla
joku varmasti kysyy että miksi levensin alempaa enemmän kuin ylempää, mulla on vastaus siihen mutta en osaa sitä selittää

Noita ei kai Suomessa ole vielä kovin montaa tehtykään. TPC:n foorumilla nyt näkee joka kolmannessa svedujen 700/900 projektitopicissa pullistettavan kylkiä.
tuo olisi kiva tietää että onko, ja että onko foorumilaisia. saisi hyviä vinkkejä. tällä hetkellä mun paras apu on google kääntäjä ruotsin ja norjan kielestä. ja voin kertoa että ei siitä mitään selvää saa, eli mallina mulla on oikeastaan vain kuvia ulkomaalaisilta foorumeilta
