Nonni,
Börje I in memoriam. Börje I lähti vaihdossa eteenpäin, satatonnia se palveli nätisti ja haikein mieli jätin sen uuteen kotiin. Toivottavasti siitä on yhtä paljon iloa kuin mulle oli.
Tilalle tuli tommonen asuntosäästäjän unelma, vm.04 V70 2.5i AWD ripulinvärisin penkein varustettuna:







Kaiken näköistä heebeliä tuonne on tehtaalta tilattu: Navia, telkkua, sähkökattoluukkua, sähkösäätöiset penkit yms. Taitavat olla melkolailla peruskamaa tuohon malliin. Kuppitelineitä on muuten enemmän kuin laki sallii

. BSR:N PPC kikkula tuli mukana ja pari lisähummaa tuolla saatu, dyno kutsuu ja samalla selviää onko kyseessä Esson baarin konit
Kivasti tuo nelikko näillä keleillä tuota kippoa vie, ei oo tarvinnut liikennevaloissa asua.
190tkm on toistaiseksi mittarissa. Täytyy kattoa mitä kaikkea tuolle tulee tehtyä, muutama suunnitelma on jo plakkarissa:
- Vahaus/myllytys
(50% done, myllytystä vielä huutaa)- Catback uusiksi, tilalle yhdellä ulostulolla varustettu
- Takapuskuri uusiksi, noi "hiilari" lärpättimet ei oikein miellytä
- Helmat korinväriin
- BSR:n ilmansuodatin vaihtoon, ääni kuulostaa samalta kuin konehuoneeseen olisi eksynyt parvi puluja
(100% done)- Etulasit tummaksi
(100% done)- Coolerin siistiminen
(100% done)
Nyt täytyy opetella käyttämään noita härpättimiä, eniten työtä aiheuttaa tuo vaihteisto - automaatti ja minä ei olla tehty vielä sinun-kauppoja.
Että näin.