Autodiagnoosi  Carcom Oy

Kuskin oven sähkökytkimet pimeenä (V70 -09)

  • 2 Vastauksia
  • 3242 Lukukerrat

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa tontton

  • De Luxe
  • *
  • Viestejä: 7
  • www.vrcf.fi
Kuskin oven sähkökytkimet pimeenä (V70 -09)
« : 11.10.2013, 19:06:38 »
Huomasin tuossa sellaisen ongelma, ettei menny vasemman puolen etu ja takaovi kiinni. Katselin siinä hetken, niin vasen puoli halvaantunut, eli sähköikkunat ei toimi, peilien säätö ei toimi ja ovet ei mene lukkoon. Jos ovet laittaa avaimesta kiinni, niin hälyt kyllä pelaa jos kiskaisee ovet auki ilman avaimia. Sulakket katoin pikaisesti, vaikuttavat ehjiltä.

Onko kukaan törmännyt ongelmaan? Onko ovessa oleva kytkin/nappula boksi pimeänä? Voisiko itse korjata mitenkään vai onko ainut vaihtoehto uuden/käytetyn ehjän kytkinboksin hankkiminen? Olishan se kiva että vois käyttää ikkunoita ja saisi ovet lukkoon. Apuja kaivataan.

Poissa jamata

  • De Luxe
  • *
  • Viestejä: 9
  • www.vrcf.fi
Vs: Kuskin oven sähkökytkimet pimeenä (V70 -09)
« Vastaus #1 : 11.10.2013, 21:46:49 »
Mulla oli johtosarja poikki oven välistä. Vetterillä makso vajaan satkun ku ottivat oven irti ja korjasivat

Poissa tontton

  • De Luxe
  • *
  • Viestejä: 7
  • www.vrcf.fi
Vs: Kuskin oven sähkökytkimet pimeenä (V70 -09)
« Vastaus #2 : 12.10.2013, 09:51:22 »
Vaikuttiko sulla etuoven pimeneminen myös takaoveen? Jos johtosarja on poikki, niin todennäköisin paikka on varmaan etuovi, sillä takaovea en käytä juuri koskaan.

 

Race.fi  Puotilan autokorjaamo