Kiitos Paku97!
Takana se on. Minulla oli ensin kirjoitusvirhe ”alatukivarren”, kun piti olla ”takatukivarren”.
Siis minun pitää irrottaa kaikki pultit vasemmasta takatukivarren ja kummastakin päästä: Tässä vasemman tukivarren remontissa ilmeisesti kallistuksen vakaajan pultit saa jäädä kiinni?
Tukivarren akseli, kait on jätettävä kiinni, ettei takapyörä putoa. Entä jarru tms. putket, ne kai pitää irrottaa? Ymmärsin viestistäsi, että veditte tukivarren päästä päätä taaksepäin. Minun autossani se ei onnistu, kiinnitys paikan takareunat on kantattu tielle. Pitää vissiin hakata alumiini pusla syvemmälle kehtoon, jotta tukivarren pää mahtuu kääntymään kehdosta pois
Motonetistä ostamani osa näkyy olevan ylimittainen ja aika erinäköinen, kuin auton alkuperäinen. Tukivarressa oleva väli, mihin alumiinipuslan pitäisi mahtua on 70 mm, mutta puslan mitta on 71,4 mm.
Onko minkälaisia mahdollisuuksia varmistaa ettei takapyörien auraukset mene ihan pieleen.