Taikka sitten avaimen sirussa häikkää??? 
Palataan aiheeseen...
No itse asiassa tuota sirua itsekkin epäilin aluksi mutta auto taas on toiminut moitteetta samoilla nykkeleillä, taitaa olla häviävä vaihtoehto!?
Yks mitä epäilin on että olikohan mulla jäänyt kaukosäätimessä unlock -nappi jotenkin pohjaan ja aiheuttanut häiriön?! Nimittäin nuo kaukosäätimen kuoret on mallia Ebay vaikkakin Denso Corporation japan takana lukeekin, tosin napit on paljon syvemmällä kuoressa kun orkkiksessa.
Enivei. Vikakoodi oli ensimmäisen temppuilun jäljiltä P1670 joka viittasi ajonestolaitteen signaalin häiriöön, tasan kerran on tämän jälkeen saman laupeuden tehnyt.
Antennirenkaankin kerkesin Vaasan Automaahan tilata mutta pitää nyt vielä mitata vastus tuosta vanhasta ennen kuin viitsii 60 euroa köyhtyä. Kyseinen rengas on kuulemma kertaalleen vaihdettu 5-6 vuotta sitten, maksoi äijän mukaan 20e osa silloin, paska puheelta haiskahtaa