Kovasti tekis mieli hommata tollanen V90, mut lainsäätäjä on tehny sellasen auton omistamisesta harrastajalle inhottavan hankalaa. Lähinnä ajatellen tekniikkapuolen rakentelua.
Jotenka vaihtoehdoks jää jokin vanhempi(ei-vähäpäästöinen) farmarikoppa, ja siihen ymppää V90:n "uudenaikasuudet"
Tuli mieleeni vaan että jos tälläsen aihion hommaa, niin olikos kovasti väliä mikä se on lähtökohdaltaan? Lähinnä korin ja sisustan osien yhteensopivuus?
Esim. 945:n kattoverhouksen kiinnityskohdat on ainakin eri paikassa kuin 745:n.
Ite järkeilin että paras vaihtoehto olis 760-farmari, ennen 1989 valmistettuna. Jos kerran ei ole varmuutta kelpaako 760:n 2.8l iskutilavuus vertailuarvoks 740:iin.
Tekniikka on sitten mitä on, mutta tarkotus oli saada mahollisimman paljon liikkumavaraa tekniikan suhteen, auton ulkoisesti muistuttaen kuitenkin viimeistä, hienoiten varusteltua farmarivolvoa

Modet voi siirtää oikeaan topikkiin, tai opastaa jos jossain on tämäntyyppisestä aiheesta keskusteltu

Itse en kahlaamalla aiheita läpi löytänyt.