Aloitetaanpa tuosta omastakin volvosta jonkinlainen rojektitopicci; Auto itsessään on -83 vuosimallin 244 (paperissa 244, kontinkannessa 240) ja jossain välissä siihen on vaihtunut B230K kone ja M47 vaihteisto. Kori kolhuinen sieltä-täältä, etulokasuoja ainakin pitää vaihtaa ja takakyljen aaltoilevat kittikötöstykset koittaa hioa ja paklata suoremmaksi. Keväämmällä myös maalata yli tummansinisellä maalilla, jota löytyy vielä edellisen corollaprojun jäljiltä..
Nyt jo pikkuhiljaa alkanut tapahtumaan, tänään 850 volvon helmoja sovittelin, mutta ei oikein ole passaavat. Oudon kuprulle jää alaosastaan ja ruuvien sijasta pitäisi koittaa liimata paikoilleen (tai heittää mäkeen)


850:stä myös spoikka:

Jenkkikeula uusilla H4 JA H1 umpiolla, kokeilen laittaa noiden uudemmanmallisten lokasuojien kanssa, saa nähdä miten istuu


Pakolliset huoranportaat tottakai hommattu ihan ensimmäisenä


Vanteiksi 17x8 tuumaiset reilulla huulella. Kumit vaihtuu vielä kokoon 225/45, meinaan omaan silmään aika törkeät nuo venytetyt 205/40. Vanteiden 35ET:llä etuset 8mm ja takaset 25mm spacereilla tulevat sopivasti lähelle kaarta.

Loppuun vielä pari kuvaa itse volvosta; On se komia oma ensimmäinen volvo



Päivitetään sitä mukaa kun jotain tapahtuu (hitaasti) ja herää kysymyksiä