Siis volvoon vaihdettiin ahdin missä ei ole bypassia, mutta kokeiltiin dumppilla niin sammuu jo 0.1bar paineilla kun.päästää kaasun ja paina kytkintä
Siinäpä se syy!

Suosittelen haeskelemaan asiaa foorumilta, niin huomaat kuinka monia kymmeniä kertoja asiaa on kokeiltu eri tahojen toimesta ja tulos on aina sama! Tai eihän se tulos mitään muutakaan voisi edes olla!
Kova sana on haku ja FAQ!
Korjaantuu varmaan kun laittaa erillisen dumpin ja avaa pikkaisen kaasuläppää,?
Ei korjaannu!

Asiaa on käsitelty täällä foorumilla vaikka kuinka monta kertaa, LH:n kanssa se vaan ei toimi ollenkaan!
Myöskään dumppi ei toimi ja sekoittaa LH:n sopituksen iloisesti. Tietysti jos tykkää 20-30L/100km kulutuksesta normaalissa ajossa, niin mikäpäs siinä!
Tosin männille ja männän renkaille voi odottaa super-lyhyttä elinikää voitelun puutteen vuoksi.

Lisäksi IMMua ei saa tai pidä missään tapauksessa sijoittaa painepuolelle, tai se hajoaa alta aikayksikön ja/tai alkaa mitata väärin hyvin nopeasti , jolloin kaikki on persiillään sopituksen ja myös sytytyksen osalta.
Kaikkien ei kannata lyödä päätään siihen samaan mäntyyn, sillä otsaan sattuu ihan turhaan.
