Kertokaas fiksummat, että miten hyvin vm -99 xc70sen volvon vakioboxi pystyy säätämään seoksia lambdan avulla??

Autoja kyllä tullut rakenneltua, mutta ei aikaisempaa kokemusta volvoista... itselläni kyseinen motti lähti levälleen ja samalla olisi tarkoituksena vaihtaa T5:sen suuttimet ja -t16sen puhallin vakio-13sen tilalle. Pystyykö näillä palikoilla ajamaan (käykö auto tyhjäkäyntiä, vetää jotenkin yms.) vai käykö koko kierrosalueella niin rikkaalla, ettei pelitä ollenkaan..??

Eikös näissäkin vakioboxille pitäisi jollain lastulla yms. "kertoa" että suuttimet ovat isommat..??tietenkin auto olisi tarkoitus softata myöhemmin, kuhan sitä fyrkkaa jostain saisi, mutta kiinnostaisi tietää' pystyykö autolla ajamaan edes siihen asti..??

Onko näihin jtn halpissäätöbokseja miten hyvin saatavilla, jotta voisi itse (suhthelposti) säädellä kanssa..?? Tai jtn hinta/laatusuhteeltaan hyvää firmaa jostai voisi sopivasti räätälöityä lastua tilaillal...?? Kiitoksia jo etukäteen mikäli joku osaisi auttaa miestä mäessä
