Unohtu vielä sanoa, että jos samanlailla haluaa kuin mulla tai samantyylisesti, soittimessa täytyy olla aux output (jos oikein muistan, saattoi olla myös audio output) tai se kuvanlähtö rca:ta varten. (keltainen väriltään se lähtö soittimelta).
Toki, tässä tapauksessa, alkup. navia ei saa toimimaan enään, se olisi seuraava projekti alkaa selvittään, mutta aikaa menee että senkin keksii. Ite käytän navia puhelimen kautta jo heijastuu siihen näyttöön.
Ja usb tikulle saatava kartta, en ole sitäkään vielä oikein keksinyt toimintavarmuutta sillekkään.. Uskosin että sen saa tikulle ohjelmoitua, mutta jos sulla on soitin, jossa on naville paikka, silloin tarvit erillisen boksin. Silloin et tarvitsisi tikulle karttoja. Noissa erillisissä soittimissa tikkupaikat on vain musiikille ja musiikkivideoille..
Halvemmalla pääset navin kanssa kun hommaa sellasen boksin joka bluetoothin kautta heijastaa navin ja tv kanavat (jos niitä tarvii) siihen näytölle, ja testattuani voin sanoa, että se boksi toimii 100% varmemmin korvessa pätkimättä kuin sen 400e navigointi boksi/digiboksi..
Toivottavasti oli apua..
