Esim. tuossa voisi olla laadun / hinnan välillä kompromissiratkaisu : EBAY
Ei mielestäni merkittävää säästöä kotimaisiin toimijoihin verrattuna, jos antaa palvelulle ja takuulle hieman arvoa.
Isompi kapasiteetti olisi oikein suotavaa, koska nykyisellä akulla imuri ei jaksa kiertää koko taloa yhdellä kertaa.
Henk.koht en usko sub-c kennoon mahtuvan 4-5 alkavia lukemia, vaikka kiinalaiset toki merkkaa siihen vaikka 10000mah, jos asiakas niin haluaa. Vaikka minkälaisilla merkinnöillä olevia akkuja on käsissä pyöritelty ja kennotettukin.
Nuo välikomponentit varmaankin voisi ottaa tuosta vanhasta akusta. Mikäköhän olisi paras tapa liittää kennot toisiinsa? Noi liuskat ehkä voisi juottaa suoraan toisiinsa kiinni? Vai riittäisiköhän nuo liuskattomat "keskelle" ja vain päihin laittaisi liuskalliset joihin voisi juottaa johdot kiinni? Ja lopuksi päälle "kutistesukka". 
Komponentit vanhasta, kunhan ovat ehjiä. Raakakennoon ei saa liuskoja kunnolla kiinni ilman tarkoitukseen sopivaa pistehitsiä, joten kaikki liuskallisia jos haluat itse tehdä. Näkösälle jäävät navat suojattava jollain (tai eihän se pakko ole...) ja koko paketin päälle sukka.
Jos et haluakaan tehdä itse, niin
Suomen Akut auttaa. Myös kennnotuksessa.