Ota lämpimästä koneesta TK-moottorin piuha irti niin loppuuu kierroksilta sammumiset siihen. Liittynee IMMun toimintaan ja vetää niin laihalle että sammuu.
Olet irroitellut bensaboxia ja vetänyt johdon irti siitä a-pilarin maadotuskimpusta.
Tyhjäkäynti ongelma selvitetty, vaihdoin uudet nelikärkiset tulpat tavallisten sijaan ja ei ole sen jälkee vedosta sammuillut enään, tankkiin samalla suuttimien putsaus ainetta jos vaikuttais jotenkin.. Sähköikkunat toimii taas, oli juuri kyseinen a-pilarin maadotus johto irronnut lastuboksin takaa, pitäis saada vikakoodit luettua vantaalla, löytyykö joltain?

Lambda/Moottori vikavalo siis syttyi tuossa pari päivää sitten yht äkkiä jostain syystä, kävin lambda anturin johdon läpi, ehjältä vaikuttas.. Otin sulakkeen nro 1 pois minuutiks, vikavalo sammui.. Mistä tuo voi johtua että sytyttää valoa ?
----------------------
B230FK / Mitsu 13c & B230FD Alakerta, 530 kansi, 2.5" Putkisto.. 0.6bar ahtoja, Bensa & Sytkälastu, ajettu 320tkm..
