Pientä päivitystä tapahtunut alustapuolella.
Ryhdyin vaihtamaan etupäähän noita KYBin v70 mk2 etujousia ja kuinka ollakaan etuiskarien jousilautaset oli molemmilta puolen mädät. Ruuvari meni useasta kohtaa läpi.

Eikun Autodocilta uudet Monroen G8322-iskarit ja pääsi homma jatkumaan.
Yläpään tukikumit oli varmaan hiljattain vaihdettu kun näytti niin hyviltä, vaihdoin kuitenkin nuo kääntölaakerit kun tuntuivat niin nihkeiltä ja SKF:n 2kpl sarja maksoi Autodocilla vain 22e. Pikku hifistelynä tuli laitettua jousen alakierteeseen vähän letkua kutistesukan kera ääniä minimoimaan.
Samalla tuli etujarrut herkisteltyä ja kaikki osat maalattua.
Kaikki ylimääräset lotinat ja kolinat loistaa poissaolollaan ja auto on mielestäni aika balanssissa tommoseks setä-autoks.

Jousituksesta tuli vähän jämympi olematta kuitenkaan kova eli tohtii suositella jos joku haluaa miedosti madaltaa tämmöstä.
Nuo jouset meni siis suoraan paikoilleen ilman modailtuita. Ja hinta Motonetissa 100e parille.
Kuvakulma vähän hämää, tuo perä on aavistuksen korkeammalla oikeasti.
