Minulla on seuraavanlainen paketti vinokoneen ja Getrag 260/6 kanssa. Paketti on tehty käyttömukavuutta silmällä pitäen.
Teräsvauhtipyörän teki PO-metalli, hintaa tuli 550 euroa ja painoa n. 7,0 kg hammaskehän kanssa. Hintaa ja painoa on noin paljon koska vaihtupyörässä on LH-jetin tarvitsema 60-2 anturikehä ja vp on muutenkin aika paksu jotta kytkinlevy tulee sopivalle kohdalle.
Paineasetelma on Sachs SRE -765 (BMW e34 M5), hintaa 320 euroa ja väännönkestoa ainakin 600 Nm orgaanisella levyllä.
Kytkinlevy on jousittamaton orgaaninen 240 millinen LUK, tarkoitettu BMW 530i-735i, motonetistä 128,50 euroa. VP, asetelma ja levy painaa yhteensä n. 14 kg.
Painelaakeri on muovinen bemariin tarkoitettu tarvikeosa, löytyiskö jostain teräksestä valmistettua?
Tuossa vielä kuvia:



