Mulla on toi V70 MkII vm2007 D5 6v manuaali 185hp/400nm ja Debilin käsittelyn jälkeen muistaakseni likemmäksi 230hp/500nm(partikkelisuodin poistettu)
Tuossa syksyllä aloin tankkaamaan pelkästään tuota Proota, niin kulutus kasvoi ensimmäisellä tankauksella n 0,5litraa, mutta nyt se on tasaantunut jopa 0,2 l pienemmäksi!
Suurin ero tuli siinä, että nuo päästöt tuon partikkelisuotimen kanssa oli 0,00 katsatuksessa ja tuon"kaavinnan"+lastutuksen jälkeen 2viime vuonna pyörinyt siinä 0,80 arvoissa! Tammikuussa, kun kävin katsastuksessa niin arvot olivat 0,55 ja tosiaan Proolla ollaan menty syksystä astin:

Tehoista tiedä sitten, kun talvikelillä muutenkin heittä motarilla 6vaihteella luistonestoa, kun painaa kaasun pohjaan
