-b230ft lohko alakerta avaamaton kansi vaihdettu oikastuun 530 oli lohkossa hoonaus jäljet vielä näkyvissä. koneella ajettu 430 000.
-hx35 12 pakopesä peltipakosarja kiinan hukkis
-kiinan osittain kiertävä pässi
-680 dekat
-v-nokka
-sre-618:lle sorvattu pottapyörä ja sintteri
-plemiun imusatsi
-3"imm
-3" putkisto kahdella vaimentimella
-m90 hitsivahvistettu
-450x300x76 välijäähdytin
-tonin sytkä ja bensa lastu
- räikkälukko
-sähköflekti
-40mm madallus jouset
-aem 320 tankin sisäinen bensapumppu
-parikiloa kevyempi hihnapyörä
-10 rivinen öljylauhdutin
ostin viiime syksynä 940 2,3ft koneella olevan volvon käyttö autoksi mutta alusta asti oli selvää että vähän täytyisi piristää sitä. Melkein heti hommasinkin tonilta sytkä ja bensa lastun ja tein 3tuuman putkiston ja v-nokka vaihtuin vakion tilalle. ennen lumia tuli vielä vaihdettua räikkälukko.
kuvia heti oston jälkeen


talvi menikin muuten hyvin tuolla kokoonpanolla mitä nyt kytkin alko luistaa ja jäällä meni m90 3 vaihde. samalla kun vaihtui uusi m90 jonkun vahvistama kytkimen tilalle tulikin sitten sre-618 asetelma ja dieselin m90 massa levy ja sorvattu pottapyörä

tämä laatikkokaan ei kauan kestänyt kun hävisi 4 vaihde tilalle hommasin sitten vahvistamattoman m90 mikä vahvistettiin sitten itse. jonkun aikaa kylläkin sitten ajelin ilman 4 kun ei jaksanut heti vaihtaa laatikkoa.
ennen kesää tuli hommattua jotkut madallus jousetkin että sai alustaa hieman paremmaksi

kesä kun lähestyi niin alkoi auto tuntua siltä että kaipaisi hieman tehoa lisää ja tuli sitten hommattua hx35 ja 680 suuttimet ja peltipakosarja. tarkoituksena kuitenkin pitää moottori ohjauksena lh2.4 eli piti tietenkin tehdä isompi imm eli tehtiin 3"imm.

tämän päivityksen jälkeen kun sai pelaamaan niin oli tuo dieselin massa levykin antautunut niin vaihdettiin tilalle sitteri ja uusi laatikkokin saatiin paikalleen

ennen penkitystä sitten vielä vaihdoin imusarjan

ennen penkitystä kävi vielä näin

penkissä saatiin ekalla vedolla takapyöriltä 250hp vääntöä en muista mutta rikkaalla kävi ylhäällä