B230FK '95
Nytten muutamaan otteeseen ilmennyt mystisyys, satunnaisina arkiaamuina (aina tehnyt aamuna kun töihin lähtenyt, ei ikinä sen jälkeen jos ajeltu päivän aikana). että saa sahata pitkään että saa käyntiin, aluksi ei saata olla mitään eloa, sitten aloittaa pienillä hörähdyksillä ja jos vaan jatkaa veivaamista niin jää käyntiinkin jonka jälkeen pysyy käynnissä ja pystyy ajelemaan hienosti.
Vian metsästämisestä hankalaa on tehnyt sen, että aina kun vapaa-ajalla testannut, on auto toiminut hienosti, ja ilmentynyt vain kun töihin pitänyt lähteä eikä aikaa isompaan tutkimiseen ole.
Viikonloppuaamuna mittasin suoraan käynnistyksessä bensanpaineita ja olivat ok. Sekä kun moottori on edes hieman lämmennyt, niin toimii hienosti ja vetää ongelmitta sekä tehot on tallella.