Pientä päivitystä tännekin.
Teefemmalla on ajeltu yli 4000km tässä kesän mittaan. Öljyä tai muita nesteitä ei näyttäisi hukkaavan, eli teknisesti on hyvässä iskussaan vaikka on jo 399tkm mittarissa.
Välillä hankuuttaa starttauksessa vähän pidempään ja kierroslukumittari pompahtaa sillä hetkellä. Starttimoottorin ja kampiakselin asentotunnistimen jo vaihdoin. Tuo startin vaihto vähensi sitä vaivaa muttei kokonaan poistanut. Akkukin on kyllä omasta mielestäni kunnossa. Hieman arpapeliä kun ei jätä minkäänlaista vikakoodia tästä.
Tämä oli alkukesästä myynnissäkin, mutta kun siitä ei kuulemma(facebookissa käytyjen keskustelujen perusteella) voi kuin max pari tonnia saada, niin siitä nyt taisi tulla ns. pitoauto

Vakioalustan ajattelin vaihtaa kun tulee noita pikkuteitä kierreltyä aika paljon. Eikä tuo matala ja kova alusta muutenkaan ole oikein minun juttu kun on pehmeään jenkkialustaan tottunut.
Edellisen postauksen kuvissa näkyvät 18" Tomasonitkin vaihtuivat 17" Volvo OE Cassiopeioihin. Niiden myötä auto mukavoitui todella paljon kun ei tarvitse enää uraisella tiellä kaksin käsin pitää ratista kiinni pysyäkseen kaistalla

T5-merkinkin laittelin takaluukkuun kiinni. Tätä menoa jos jatkuu tämä alkuperäiseksi palauttaminen niin tämähän on kohta museokunnossa



