Tälle suoritettu tänään talven jäljiltä perusteellinen pesu.
Alkuun kylkiin motoxin vannepesua ja päälle sitten hetken päästä pro-kleenin liuotinvaahto ja sen perästä huuhtelu. Siitä sitten mikroliuotinta pintaan ja pineline tujummalla seoksella ämpäristä kinnastellen. Siitä kuivaten ja IPAlla sitten vielä pintojen pyyhintä, eikä tuntunut kertakäyttöhanskaan enää mitään karheutta missään.
Sitten bilt hamberin auto balm kokeiluun. Ei ollut turhaan bilt hamberinkaan sivuilla varoituksia, että pikku alue kerrallaan. Meinaa kyllä jämähtää nopsaan tuo. Konepelti on tosiaan aivan liian suuri ala tuolle kuivumiseen ja poispyyhintään.
Välivaiheista ei niin kuvia ollut, kun meni kaverin kanssa seurustellessa, mutta lopputuloksesta tuli pari tällä perunalla otettua


