Noniin tehdään kuvaraportti, edellä olleista kommenteista... eli vaihdettiin molemmille puolille alatukivarsi ja alapallot. Liukutapit jarrusatuloihin eteen ja alamoottorin pitkittäinen heilahtelun estokumi.




Tuosta jälemmästä kuvasta eskaloitui se vetarin purkautumine. olen nyt purkanut sen nivelen kaikkiaan 4 kertaa ja kahdesti koeasentanut sen todeten molemmat korjaukset viallisiksi


tuossa siis pötjöttää pöydällä kun tajusin että putosi kuulat.

tässä se on kasassa muka ekan kerran oikein, no ei ollut koska kun pistin autoon se ei liikkunut...
sitten tein viimeisen kokeilun ja otin suojamuovin pois ja putsasin rasvatkin pois enimmät ja ähersin ja ähersin niin nyt näyttäisi olevan palikat oikeilla paikoilla.

Pitää odottaa bilteman aukeamista että saan uudet rasvat ja kiristysrenkaat. jos se menee paikoilleen ja auto liikkuu pitämättä hirveää meteliä perun aeromotorsin tilauksen mutta jos se pitää vähnään ylimäärästä ääntä annan uuden akselin tulla ja vaihdan sen sitten tuon tilalle.
Onneksi nämä akselin vaihdot on aika helppoja hommia loppupelissä että sen suhteen ei harmita ja ei se ollut kuin saturaisen tuo tarvike mikä on tilauksessa että ei talois siihen kaadu, mutta jos tää onkin hyvä vaikka ite korjasinkin niin säästyy se sekin saturainen johonkin toiseen kohtaan.