Jatketaan tarinaa. Marraskuun alussa ajelin hetken tuollaisella 2.4 S60:sellä, 260tkm ajetulla.
Auto oli sisältä viimeisenpäälle siisti, ulkona takalokarissa melkoiset naarmut.
Harmaa auto ei oikein toiminut, ja olin muutenkin ostanut tämän kompromissivaihtoehtona kunhan löydän sopivamman.
Koska autosta ei voi pitää näppeja erossa, tarroitin hieman sisustan osia harmaalla, sekä etu ja takapuskurinlistan korinväriin.
(kiitos Revotelle vinkeistä)
Myös R:n xenonumpiot löysivät tiensä keulille.
Naarmujen takia auton hinta ei ollut kova, ja sain myytyä pikku voitolla.
Myin auton kaverin sedälle muutaman sadan metrin päähän, ja eikun uutta etsimään.
Kuvia:











Lähdin Seinäjoelle ja sieltä tuli -02 V70N samalla laiskalla bensakoneella, kilometrit 230k.
Autossa on kaikki varusteet, mm. ajonvakautus löytyy.
Sisusta on samanlainen kuin S40:ssä oli, otan siitä kuvia kunhan saa siivottua.




Laitoin autoon R:n etu-umpiot, led-kilvenvalot, maskin rivat mustaksi ja otin mallimerkinnät sekä takalasinpyyhkijän pois.
Tuli myös myllytettyä, kuten edellisistä kuvista huomaa.
Tallifiiliksiä lauantailta:


Tilauksessa on kaikkiin sivulaseihin 35% ja takalasi 20% kalvot.
Ensi viikolla tulee myös taperollista mallikappale 3M mustasta autokalvosta, jos väri täsmää, tilaan sitä ja vedän listat helmat yms. korinväriin.
Mummon mk3 Mondeossa on sama 5x108 pulttijako kuin tässä, ja sillä on 16" talvipyörät peltivanteilla. Ajattelin vaihtaa ne näihin omiin 15" jotta saa tuuman isommat vanteet, ja laittaa jotkut mustat kapselit, kun ei nyt ole varaa ostaa talvivanteita
