Kiitoksia vinkistä V60D3.
Kokeilin tänään töistä palatessani taas navia ja haku näyttäisi toimivan nyt myös mulla. Kartta näkyi vielä huonosti mutta viimeiset 1-2km ennen kotia tuli karttaan alue, joka näkyi eikä kaatunut zoomaillessa. Sain siis ajaa kotipihaan ihan opastettuna. Täytyy seurailla tällä vkolla josko karttakin palautuisi kokonaan ja reviiri ns. laajentuisi. Ja ihan samalla tavalla ilmeisesti täällä, sininen reittiviiva näkyi vaikka muut kartan detaljit olivatkin "pimeänä". Ja vielä ihan FYInä, että asustelen Tampereella.
Haku on saattanut toimia mullakin jo viime viikolla, sillä yhtenä päivänä kartta ei kaatunutkaan ja pääsin valikoihin asti. En vain silloin äkännyt kokeilla hakua, kun kartta oli "pimeänä" ja muistaakseni vielä pyöri hitaasti ruudussa (ei ikinä ennen tehnyt tuota) vaikka ihan suoraan ajoin motaria koko ajan.
Itsellä oli tarkoitus tällä vkolla olla Volvon suuntaan yhteydessä - omaa yhteydenottoa lykkäsi hieman esikoisen syntymä kolme viikkoa sitten. Oli pappavapaalla vähän muut asiat mielessä

.