Noniin. Hiukan hiljaiseloa ollut.
Nyt auto valmis radalle jälleen.
Tehtyä, uusittu kytkinlevy. 850R vakio levy meni saman asetelman kaveriksi paikoilleen. SRE joku, SamppaSport mukaan teetetty tähän. Ei 707 mutta sieltä päin.
AC:n flekti kytketty napin taakse toimimaan ja ainakin kadulla tässä ollut huomattava vaikutus.
Konepellin takareunaa nostin n. 10-15mm luokkaa ja otin kumitiivisteen pois.
Suodattimeksi tuli K&N reilun kokoinen vapaavirtausuodin.
Imuputkea työstettiin ainakin toistaksi ihan perus pakoputki tarpeella 45° kulma. Etuakin siitä oli, tänään tein sille kiinnityksen vaihteiston tukeen niin ei ole kuin hullunmulkku.
Kytkin jumpassa huomattu alatukivarren uretaanipuslan reunan murtuneen, sain hyvän diilin tehtyä kauppiaan kanssa Englannin päässä. Tilalle lähti tänään tulemaan noiden FTO puslien tilalle hiukan järeämmät Evolution 3:sen vastaavat uretaanipuslat.
Alunperin hain Connyltä auton jo keskiviikkona mutta en päässyt kuin puolimatkaan niin sammui valoihin ja eikä käyntiin enään. Hinausauto oli tontilla ja vakuutukseen takaisin Connylle auto. Vikoja osasi miltein arvailla. Laatikon maadoitus hapertunut joka tuomitsi startin pois ja sammumiseen syy löytyi hajonneesta IMM:sta. Nämä meni Connyn toimesta eilen kuntoon ja auto tuli kotiin.
Maanantaina tarkoitus mennä Alastarolle cruisailemaan.
Tänään tuossa töissä raapasin parit kuvat.










Toivotaan ettei maanantaina tule mitään ongelmia.