Morjesta! Mikä tuo pakopesän koko olis hyvä? Mulla on 12mm np ja vakiopakosarja ja kokonaan 3 tuuman putkisto? Sellanen että olis mukava auto ajella
pientä viritystä vaan tuo kaipais 
Riippuu mistä tykkää. Jos tykkää 3000rpm kohdalla alkavasta turbopotkusta (max. teho 240-270hp @ ~ 2,0bar ?) niin HX35 jaetulla 12" pakopesällä (vakiopakosarjasta saa jaetun hitsaamalla laipan sinne keskelle jos haluaa.. )
Itellä on tuo 3/4 kiinan kopio, jossa siis T3 pakopuoli 63 a/r suhteella, pienempi mitä toi 12" ja ihan kiva ajella. Kestää ahtaa 1,5bar, en oo penkittäny vielä mutta tehoa on varmaan jtn 180-210hp välillä..vaikee sanoo..

eikä oo kiekkamittaria että näkis millo lähtee potkimaan, mutta mielestäni ihan kiva ajella.

veikkaus että jossain 2500-3000rpm paikkeilla..
GT32 lähtee potkimaan 3200rpm kohdalla ja sillä otettu saman verran mitä HX35:lla.
vakio turbo loppuu 150hp kohdalla ja 150-180hp välille sopisi joku mitsun ahdin varmaanki..toki ne on aika arvokkaita ellei löydä hyvää käytettyä/huollettua. Pakopesät taitaa olla jtn 7"..
Itellä ei oo kokemusta muutako tosta kinukki ahtimesta, muu tieto perustuu foorumilta luettuihin kokemuksiin ja mutuiluihin..

Makuasioitahan nää on kun puhutaan minkälaisesta turbopotkusta tykkää.