Katkaseeko sulla päävirta joko + tai - vai molemamt vai kuinka se pitää nyky säädöksissä mennä?
"Päävirtakatkaisimesta on voitava sulkea kaikki virtapiirit (akku, laturi, valot, äänimerkinantolaite, sytytys, sähköiset valvontalaitteet jne), myös moottorin tulee sammua."
Eli ei oo väliä kumpaa puolta operoi, mulla on Ecumasterin Battery Isolator, joka tulee + puolelle. Edellisessä kilpurissa oli maadotuspuolella oleva. Vikahan voi olla ihan vaan niissä katkasijoissakin.
Semmoinen unohtui, että ehdittiin sen verran koittamaan virtojen kanssa että bensanpaineanturi näyttelee aivan omiaan. Tabletilla oli ruudulla 700kPa kun mekaaninen mittari antoi ~300kPa. Eli joko anturi rikki tai sitten väärin kalibroitu. Jostain Volvon materiaaleista saanut kaivettua, että 0,5V = 120kPa ja 4,5V = 1080kPa. 1,8 tai 2,0 V = 480 kPa. Löytyykö joltain muita arvoja, anturi on käsittääkseni Bosch 0 261 230 236 ?