Ennen ardicin liittimen irroittamista kokeilisin ottaa ardicin sulakkeen irti. Omassa sen sekoilu kyllä lähinnä mykisti valokytkimen ja kojelaudan valot. Vikakoodit olis hyvä lisätieto. Ja tosiaan cemmi voi olla kaiken takana.
Luen vikakoodit uudestaan, kaveri ne jo katto muttei löytänyt oikein mitään mutta otan ne tänään ja laittelen tänne.
Yritin taistalla ardicin liitintä irti, en saanut sitä vaikka käsi siihen yltikin, sulakkeet käytin kaikki keulasta ja takakontista irti yksi kerrallaan mutta jälkeenpäin huomasin että siinähän on vielä kolmaskin sulakerasia oliko vänkärin jalkatilassa tai jossain.
Cemmin isoja liittimiä nitkuttelin siitä kuskin jalkatilasta, mutta siellähän on toiset liittimet siellä konehuoneen puolella, mutta vaatinee pyyhkijän vivuston irrottamista että pääsee käsiksi, en ole vielä niitä tohtinut alkaa purkamaan.