Saanen esitellä tämän kesän projektin lopputuloksen:






Kiitos projektin mahdollistamisesta:
Automaalaamo Tuomo Haapiainen Ky
Futurez.fi
Ruoste-Estokeskus / Samppa
Auto-Kilta Mikkeli
Tänään ajoin auton pihalle ensimmäistä kertaa neljään kuukauteen täysin kasattuna, ja voi pojat että näyttää hyvältä

Kuvista ei ehkä tullut kaikkein parhaimpia, eivät kyllä anna maalipinnalle täysin oikeutta. Lumisade sekä pakkasen uhka pakotti pitämään kiirettä, mutta Titanit alla pääsin lipumaan kuvien ulkoasussa Mikkelin keskustan läpi, kivaa oli vaikkei kovaa uskaltanutkaan ajaa!

Kuten kuvista saattaa havaita niin maalauksen yhteydessä myös koukku poistui, runko on kyllä paikallaan sillä edelleen haaveissa on se irroitettava alkuperäinen vetokoukku vaikkei tällä enää mitään koskaan vedetäkkään

Paljon jäi vielä vaiheeseen ja keväällä on vielä paljon tehtävää kun auton saa taas liikenteeseen mutta oikealla tiellä ollaan!

Nyt pihalla autoa tarkastellessa tein monta havaintoa vähän huonosti istuvista osista, pitää hieroa keväällä paremmaksi

Allekirjoittaneella on paljon ässiä auton suhteen hihassaan ja kovia paketteja hyllyssä odottamassa, niitä olisi talven mittaan tarkoitus availla ja kirjoitella lisää tänne.
Ensi vuoden haaveena olisi ehkä viedä tämä johkin messuille näytille, nyt kun auto on lähes kaikin puolin omien mieltymysten mukainen
