Koettelin etsiskellä, mutta en löytänyt vastausta mieltäni askarruttavaan asiaan, että onko foorumilla missään ns. Hall Of Famea?
Ahvenistolla viime vuonna ollessani siellä palkittiin ansioituneita foorumilaisia, kaipa nekin jossain on mainittu. Jos jotain palkitaan, niin kunnolla esille.
Olisko ensisijaisesti pelkkien autojen "kunniaseinälle" täällä tarvetta? Kunniaseinälle pääsisi kulkine vaikka "massasta erottuvana" tai muuten merkittävän projektisuorituksen tuotos. Arvovaltainen raati voisi valita muutaman ehdokkaan, josta iso yleisö voisi valita mieleisensä tai sittten raati raakkasi yleisön ehdotetuksista parhaimman.
Tämä kunniaseinä voisi olla kiinteä oma topiccinsa.
Toki muutama foorumilla esiintynyt pitäisi ilman muuta laittaa kertarykäisyllä pramille ilman isompia kyselyjä.
Mitkä pitäisi olla valinnan kriteerejä?
-itse väkästelty
-jos ostettu foorumilaiselle, niin rakentelusta kunnia rakentajalle
-vain foorumilaisten omistuksessa olevia (tai aiemmin olleita)
-kaikki rakentelutyylit samalla viivalla, niin rotat, kilpurit, kuin klassikotkin,,,jne. suoritus ratkaisee
-vain yksi valittu vuodessa? Ei niitä
järisyttävän kelvollisia kulkineita määrällisesti niin paljon ilmoille putkahtele, ja eikä kaikkien hyvien hemmojen kulkineita koetettaisi uitella seinälle. Kriteerien pitäisi olla riittävän korkealla ja oikeudnmukaiset
-valintakriteerit pitää laittaa esille, ne voivat olla aina autokohtaisesti ja oikeasti pitävätkin olla eri perusteilla valittuja
Pitäisikö kunniaseinäläisen tuotos palkita?
-öljykannu/vahaa/lahjakortti yhteistyökumppanilta/kiertopysti?
Pitäisikö kunniaseinäläinen kulkine poistaa sen ollessa osallisena johonkin foorumin imagoa tai muuuten vain lainvastaiseen toimintaan?
Tässä muutamia ajatuksia, joskos se tästä jalostuisi. (Tai joku linkkaa ,että öhöm ja tuotako tarkoitit

)