päivävaloilla varustettuihin autoihin voisi laittaa automatiikan joka kytkee ajovalot (ja varsinkin takavalot) päälle kun pyyhkijät kytketään/kytkeytyvät. Lisäksi kun olisi sumun tunnistus niin eipähän taas pienen ihmisen tarvitsisi muistaa valojen käytöstä mitään 
Noin se minun autossani (W212) toimii. Hämäräkytkin on todella herkkä, sadetutka sallii pari yksittäistä pyyhkäisyä, mutta heti kun pyyhintä on "jatkuvaa", syyttyvät myös valot.
Sumuvalot on hoidettu jännästi, kun tuossa LEDivaloisessa keulassa ei mukamas sumuvaloa näy lainkaan. Ei niitä valokytkimen A-asennossa koskaan käytetäkään, mutta valokytkintä pyörittelemällä ja Mersun tapaan oikeassa kohdassa kulissia katkaisinta kojetaulusta ulospäin vetämällä syttyvät sumuvalot.
Huonosäänvalo on poikkeuksellisen tehokas, silti yhtä tarpeeton kuin muutkin tehtaan vakiosumuvalot, koska se tehdään leikkaamalla W212 täysistä xenonajovaloista lähivalon epäsymmetrinen osa pois yläviistoon lähtevän valon estämiseksi. Näkee sillä paremmin kuin millään muulla sumuvalolla. Melkein yhtä hyvin kuin kokonaisella valokuviolla
