Heips!
Mulla on V70 2,4 vm. 97 ja haluaisin kysäistä kokemuksia kyseisen pelin bensapumpuista. Auto on ollu mulla 1,5 vuotta ja aivan huoletta on saanu ajella ilman mitään ongelmia ja katastuskin meni heti ykkösellä läpi.

Ajelin ennen bemareilla ja niissä oli aina jotain häikkää sähkölaitteiden kanssa, erityisesti bensapumppujen. Ehkä sen takia oon ruvennu skitsoilemaan niitten kestävyyden kanssa, eräällä kaverillakin jätti bemmi tien päälle kun pumppu hajos.

Eli kysymys olisikin kannattaako V70:een vaihtaa bensapumppu (vai onko niitä 2) "varmuuden vuoksi" vaikka entinen toimii moitteetta? Mitään tietoa ei ole onko autossani alkuperäinen pumppu vai onko vaihdettu välillä. Tiedän et on miljoona muutakin osaa jotka voi pettää mutta lähipiirissä siis nuo bensapumput on ollu suurin riesa. Ajelen täällä lapissa pitkiä välimatkoja ja ois kiva et ei jäis välille porojen seuraks
