miksi muutit tuota kollektoria, jaon takia ? lähteekö hukkikselle nyt molemmilta puolilta kollektoria lähtö kun kuvissa näkyy vain toinen puoli? 
Se ei ollu jaettu. Ja ensi lähti mutta kun tein siitä suden ni sai kyytiä koko roska, ja nyt tein sen niin että yhdellä seinällä on hukkiksen putkelle reikä, jonka se kollektorissa oleva seinä jakaa ja siitä lähtee yhtä putkee hukkikselle. Katotaa ny miten toika viritys toimii, olis varmaan kannattanu ostaa joltain valmiiks hyvä ja toimiva

Perhana ku ny sais työkaverilta osat moottoripukkiin, ni sais hitsailla sen kasaan. Tein yhen moottoripukin jo ja siitä tuli ihan paska, niinku kaikesta muustaki tähä mennessä. Sais vaihdella ne h-rofiilit tohon koneeseen. Ja Timo_R:ää oon kauheesti kosinu asentaan megaruuttaa.
E: Ja kimppatalli varmistu tänää, ni kai tää tästä.