Kai tälle nyt sitten jotain pitää tehdäkin, kun kerran topikki on nostettu näkösälle

Suunnittelin ja hieman alustavasti tein sovituksia toisenlaisille, noin 70mm dropatuille olkavarsille etupäähän. Tällä saisi hienosti korjattua tukivarsien vääränlaisen kulman ja samalla saisi toteutettua takaraivossa kolkuttaneen pienen lisämadalluksen. Lopputulos olisi sellainen, että tukivarret olisivat suurinpiirtein alkuperäisessä asenossa, mutta eturenkaan yläreuna oli suunnilleen kaaren tasalla.
Noissa toisissa olkavarsissa on pallonivelten kiinnityksen hieman erilaiset, mutta alapallon sain jo sovitettua ja yläpallon kiinnityksen mietin niin, että siihen saa epäkeskolla camber/caster säädön.
Harmillisesti kaikki jarrujen sovitteet menee uusiksi, mutta muuten tästä tulisi niin paljon parempi, että se on sitten enää aika pieni paha.