Kaverilla ollut alle 1kk auto ja nyt vaihtaa sen pois. Oisko vähän kannattanut katsoa että mitä ostaa ja ostaa sellaisen mihin "Kynnet" oikeasti yltää. 
Se että jos joutuu yli kymmen vuotiasta autoa korjaamaan ei liene syy vätää S80:en ostoa.
No juu, on ennenkin ollut vanhoja autoja mutta koskaan ei ole tällästä korjausrallia pitänyt tehdä. Ok, auto ei ehkä sitten ollut se paras yksilö mutta ei tunnu olevan muutkaan T6 mallit jos täällä foorumillakin porukoilla on mennyt 5000e korjauksiin... Ei vain kestä arse odotella mikä hajoaa seuraavaksi etenkin kun on talvi tulossa ja oma innostus auton ropaamiseen täysi nolla.
Olihan auto hyvä ajaa, hiljainen yms. mutta aina kun sillä ajoi niin pelotti että mikä leipoo seuraavaksi. Hajooko kaasuläppä, ilmamäärämittari vai vaihdelaatikko vai kolvataanko ABS boksia kohta tai jotakin muuta outoa... Hesan reissukin tuntui olevan liikaa kun alkoi ohjaustehostin huutamaan kuin viimeistä päivää, nopea fiksaus STP ohjaustehostinaineella ja uusilla öljyillä auttoi mutta en tiedä miten pitkäksi aikaa.
Noh, en mä nyt ala yleistämään tätä kaikkiin Volvoihin. Uudet Vollen ottaisin kyllä jos joku antaisi mutta kun sellasseen ei ole varaa niin pitää etsiä jokin muu vaihtoehto.
Onneksi hyvittivät autokaupassa kohtuu hyvin tuosta vaikka pääasiassa autokaupat tuosta T6:sta 5000e tarjoavat...