Eilisiltana tuli nyplättyä volvoon uudet takajarrulevyt ja -palat sekä käsijarrukengät. Siinä samalla sitten tuli jonkun niilonäppärän oikeaan etu-umpioon tekemät sähköjohtopatentit korjattua toimiviksi. Vikahan ei ollut iso kun oikealla puolen parkkipolttimo paloi normisti kun oli pelkät parkit päällä mutta sammui kun käänsi valokatkasimesta valot päälle eli lyhyet syttyi. No syyksi selkeni hieno patentti joka oli tehty niin että virta parkille tuli parkin omasta johdosta ja maadoitus tapahtui h7 polttimon punaiseen piuhaan eli virtapiuhaan joka maadottui pelkkien parkkien palaessa koska valoissa maaohjaus mutta kun kytki lyhyet valot päälle niin parkkipolttimollehan tulikin virta molemmista johtimista. No eihän siinä muuta tarvinnut kuin katkasta se välipiuha ja kytkeä suoraan maihin niin kas kummaa, sekä parkki että lyhyt valo toimii niinkuin pitääkin.

Olisikohan jotenkin tuohon parkkiin liittynyt edellisen omistajan katsastuslapuissa olevat korjauskehoitukset oikeasta etuvalosta.
Viikonloppuna tuli myös laitettua 12" subbari takakonttiin "pikakiinnitteisenä" eli vahvistin kiinni koteloon ja virtapiuhoihin pikaliittimet niin saa helposti ja vaivattomasti pois kontista jos tilaa tarvitsee. Nyt soi oikein kivasti kun on tuo Kenwoodin 2din soitin, orkkis vahvari, Rainbowin SL-C 6.2 erkkasarja etuovissa, orkkiskaiuttimet takaovissa sekä subi kontissa.
